Jdi na obsah Jdi na menu
 


hlavni a vedlejsi postavy

24. 4. 2012

 

Vito

Vito Scaletta je postava, za kterou hráč hraje. Vito připlul do USA a aby si pomohl k penězům, začal s kamarádem Joem vykrádat auta a obchody. V roce 1943 ho ale chytili a poslali jako parašutistu do Itálie (Operace Husky). Pak dostal po zranění Purpurové srdce a válečný kříž. Zachránil ho jistý Don Calo a Vita poslali po dvou letech na měsíc do Ameriky. Sešel se s Joem a ten mu sehnal propuštěcí listiny. Spolu začali kšeftovat, až jednou Vito narazil na Henryho a ten ho pověřil získat bonusové listy do čerpacích stanic. Vito je rozprodal a spolu s Henrym zašli zabít na žádost jistého majitele lihovaru. Po této misi je ale Vito zatčen, když se přijde na ty listy do čerpacích stanic. Vito je odsouzen na 10 let nepodmíněně. Ve vězení potkává jistého Lea Galanteho, který z něj udělá sparring partnera pro jistého Pepeho, který je vězeňským boxerem. Pepe se má utkat s Brianem O'Neilem, se kterým má Vito zkušenosti z vloupačky do klenotnictví. Vito O'Neila zabije a Galante zařídí, aby mu zkrátili trest. Vito si teda odsedí šest let. Spolu s Joem se přidává do rodiny Carla Falconeho. Plní jeho úkoly a třešničku tomu nasadí tím, že pomůže zabít Luca a pak dona Clementa. Po smrti Clementa se k nim přidá ještě Henry. Začnou za Falconeho zády kšeftovat s drogami. Falcone na to přijde na sebere jim peníze. Mezitím dost brutálním způsobem zabijou Henryho Číňané a Vito se ho vydá pomstít. Po tom co vystřílí čínskou restauraci a zabije s Joem čínského bosse zjistí, že mezi mafiemi vypukla válka a také že Henry byl federální agent. Joea chytne don Vinci a vyslíchá ho. Vito mu pomůže utéct. Vita si ale odchytí Leo a přemluví ho, aby zabil Falconeho. Vito to udělá a zůstane naživu.

[editovat]Joe

Joe Barbaro je nejlepší kamarád Vita. Čekal na něj, než se vrátil z vojny a zařídil mu kšefty. Po tom na něj počkal, než vyjde z vězení. Joe taky přemluvil Vita, aby se přidal k Falconeho rodině. Falcone mu nabídne vlastní mafiánský gang. Vito ho nakonec přemluví, aby Falconeho zabili. Není jisté jestli Joe přežije nebo ne, protože když se Vito zeptal, kam ho vezou, tak mu Leo Galante řekl, že nebyl součástí jejich dohody (to že přežije je možné, protože do auta, které ho vezlo pryč, nastoupil ozbrojen) [8]

Mimo jiné také zabil Tommyho Angela, Alberta Clemente a Wonga.

[editovat]Henry

Henry Tomasino hrál dobrého Vitova a Joeova kamaráda. Původně pracoval pro Clementeho ale po jeho smrti se nakonec naoko přidal k Falconemu. Měl za úkol zabít Galanteho, což díky Vitovi nesplnil, ale stejně ho přijali. Ve skutečnosti to byl federální agent. Chtěl aby si Falcone myslel, že ho chce Vinci zradit. Zabili ho Číňané „obvyklým“ způsobem (100 ran mečem do těla a dát pozor na důležité orgány, teprve pak zabít).

[editovat]Eddie

Eddie Scarpa je člověk pracující pro Falconeho. Zadává mafiánům úkoly. Falconeho pravá ruka. Není jasné jestli přežil masakr v observatoři ale nikde se tam neukázal takže nejspíš převzal Falconeho rodinu. Má dost ostrý smysl pro humor a velice rád se opije i když je potom jak utržený ze řetězu.

[]Vedlejší postavy

]Leo

Leo Galante byl Vitův ochránce ve vězení. Později zařídil u Vinciho, aby dostal Vito zkrácení trestu. Později doporučil Vita a Joea Falconemu. Henry dostal za úkol ho zabít, ale Vito mu v tom zabránil. Udělal s Vitem dohodu, že když zabije Carla Falconeho, přežije a získá lepší postavení. Po Vinciho smrti převzal jeho mafii.                       ]Frankie

Francesca je Vitova sestra. Navštěvovala ho ve vězení a pak se vdala. Její manžel Erik ji ale podváděl a bil, proto ho Vito zmlátil a pohrozil mu smrtí. Francesca pak Vitovi řekla, že ho nepoznává a že ho nechce už nikdy vidět.

[]Marty

Marty Santorelli byl Joeův kamarád. Když byli Vito s Joem malí tak se Marty kolem nich motal a oni ho nechtěli brát mezi sebe. Když šli Joe s Vitem zabít Clementeho dělal jim Marty řidiče a čekal dole v garáži. Clementeho lidé ale Martyho rozstříleli. Joe se pak v jedné hospodě opil a zastřelil člověka. Vito na chvíli používal Martyho byt.

[]Luca

Luca Gurino je prvotřídní krysa. Za vstup do Clementeho mafie požadoval 5000 dolarů. Dal Vitovi, Henrymu a Joeovi ukol zabít majitele lihovaru. Nechal Vita hnít ve vězení. Vito si myslel, že je to správně dokud ho Leo nepřesvědčil o opaku. Luca pak unesl Falconeho lidi do Clementeho masny. Vito dostal za úkol Lucu zabít. Lucu pak nechal rozdrtit Tony Balls.

[Bossové

 • Carlo Falcone - Vitův šéf. Tajně obchodoval s drogami za Vinciho zády. Patří mu bar Falcone. Chtěl nechat Vita zabít v planetáriu. Vito ho zabil přímou střelou do hlavy. Jako jediný mafiánský boss chce vést americký způsob života zatímco ostatní vůdci velice lpějí na tradicích.
 • Frank Vinci - Nejmocnější z mafiánských bossů. Šéf Lea a původně spojenec Falconeho. Patří mu kavárna Mona Lisa. Zajmul Joea a Vita aby z nich vytáhl informace, neboť číňané podezírali jeho z útoku na restauraci Rudý drak. Vinciho ale Falcone zradí a Franka zabije Joe.
 • Don Clemente - Nepřátelský boss. Patří mu masna a byl šéfem Luca. Zabije ho Joe i když přežije výbuch jeho konferenčního sálu.
 • Wong - Šéf číňanů. Prodá Vitovi a Joeovi drogy a pak nechá zabít Henryho. Vito s Joem vystřílí jeho restauraci Rudý drak a Joe ho střelí do hlavy.
 • Chu - Další číňan, nejvyšší vůdce. Dohodne se s Leem na zabití Falconeho.

[]Další postavy

 • Bruno - Lichvář. Vito s Henrym a Joem si od něj půjčí peníze.
 • Derek Pappalardo - Mafián, který sídlí v docích v přístavu. Vito ho na konci hry zabije.
 • Steve - Poskok Dereka Pappalarda. Skončí jako jeho šéf.
 • Brian O'Neil - Irský zloděj. Vito s Joem ho dostali do vězení, kde ho později Vito zabije.
 • Mike Bruski - Šrotař. Dává Vitovi první úkoly.
 • Maria Scalettová - Vitova matka. Zemře během jeho pobytu ve vězení.
 • Harry - Obchodník. Podobný Žlutýmu Pitovi z Mafia: The City of Lost Heaven, jelikož stejně jako on sežene vše od špuntovky po kanón